Payshanba — Yoshlar kuni doirasida Qarshi xalqaro universitetida navbatdagi uchrashuv tashkil etildi. Tadbirda Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i Abduvohid Ismoilov, universitet professor-o‘qituvchilari va talabalar ishtirok etdi.
Uchrashuv davomida yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, zamonaviy kasb-hunar va axborot texnologiyalarini chuqur egallashning ahamiyati haqida fikr almashildi. Shuningdek, yoshlarning innovatsion g‘oyalarini qo‘llab-quvvatlash, ularning jamiyatda munosib o‘rin egallashi masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbirda kiberjinoyatchilikning oldini olish, internetdagi xavf-xatarlardan himoyalanish, shaxsiy ma’lumotlarni asrash va ijtimoiy tarmoqlardan xavfsiz foydalanish bo‘yicha muhim tavsiyalar berildi.
Uchrashuv yakunida Qashqadaryo viloyati IIB hamda Qarshi xalqaro universiteti o‘rtasida kiberjinoyatlarning oldini olish va yoshlarning kiber madaniyatini yuksaltirishga qaratilgan memorandum imzolandi.

В рамках Дня молодёжи в Каршинском международном университете состоялась очередная встреча. В мероприятии приняли участие начальник Управления внутренних дел Кашкадарьинской области Абдувохид Исмоилов, профессорско-преподавательский состав университета, а также с студентами.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о возможностях, создаваемых для молодёжи, важности освоения современных профессий и информационных технологий. Особое внимание было уделено поддержке инновационных идей молодых людей и их достойному месту в обществе.
Также участникам были даны важные рекомендации по предотвращению киберпреступности, защите от интернет-угроз, сохранению личных данных и безопасному использованию социальных сетей.
По итогам встречи между УВД Кашкадарьинской области и Каршинским международным университетом был подписан меморандум, направленный на профилактику киберпреступлений и повышение киберкультуры молодёжи.