Talabalarimizning faol ishtiroki, yuqori qiziqishi va bildirilgan ko‘plab takliflardan kelib chiqib, universitetimizda “Munozara klubi” tashkil etilmoqda. Endilikda siz nafaqat turnirlarda, balki muntazam mashg‘ulotlar, bahs-munozaralar va fikr almashish jarayonlarida ham ishtirok etish imkoniga ega bo‘lasiz.
Mazkur turnir Qarshi davlat universitetida bo‘lib o‘tdi va bizning talabalarimiz ham unda faol ishtirok etdi.
Bu savolga biz emas — aynan shu yerda o‘qiyotgan talabalar javob berdi. Kimdir «KIU»ni zamonaviy ta’lim tizimi uchun tanlagan. Kimdir uchun bu yer — amaliy bilim va real tajriba beradigan maskan. Yana kimdir esa aynan shu muhitda o‘zini topib, o‘sishni boshlaganini aytadi.
Bu yerda darslar shunchaki nazariya emas. Bu yerda siz o‘rganasiz, sinab ko‘rasiz va natijani ko‘rasiz.

Учитывая активное участие студентов, высокий интерес и многочисленные предложения, в нашем университете создаётся «Клуб Munozara». Теперь у вас появится возможность участвовать не только в турнирах, но и в регулярных занятиях, дебатах и процессах обмена мнениями.
Турнир прошёл в Каршинский государственный университет , и наши студенты также приняли в нём активное участие.
На этот вопрос отвечаем не мы — а сами студенты, которые здесь учатся. Кто-то выбрал KIU за современную систему образования. Для кого-то это место, где дают практические знания и реальный опыт. А кто-то именно в этой среде нашёл себя и начал расти.