Qarshi xalqaro universitetida “Amir Temur oyligi” doirasida buyuk sarkarda Amir Temur merosiga bag‘ishlangan insholar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
👑 Tanlov “Amir Temur va Temuriylar merosi” hamda “Amir Temur va Temuriylar davri — Markaziy Osiyoda ilm-fan hamda madaniyatning yuksalish davri” mavzularida tashkil etildi. Unda talaba-yoshlar o‘z bilimlari va ijodiy salohiyatlarini namoyon etdilar.
Shuningdek, tanlov yakunida faxrli o‘rinlarni egallagan talabalarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
KIU talabalari uchun «East Bridge» xususiy maktabi vakillari tomonidan ishga qabul qilish bo‘yicha suhbat jarayoni o‘tkazildi. Suhbat davomida talabalar o‘z bilimlari, kasbiy ko‘nikmalari va muloqot madaniyatini namoyon etdilar. Jarayon yakunida maktab jamoasi o‘zlariga mos va munosib nomzodlarni saralab oldi.
Ushbu uchrashuv talabalar uchun amaliy tajriba orttirish va kelajakdagi faoliyatlariga muhim qadam bo‘ldi.
Filologiya yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar o‘rtasida Filologiya kafedrasi professor o’qituvchilari Jabborov Shaxrizod va Anvar Ochilov tomonidan ingliz tilidan bilim va ko‘nikmalarni sinovdan o‘tkazishga qaratilgan English contest tashkil etildi.
✔️ Tanlov davomida ishtirokchilar grammatika, speaking, vocabulary hamda kreativ fikrlash bo‘yicha o‘z salohiyatlarini namoyon etdilar. Eng faol va bilimdon talabalar saralanib, munosib ravishda taqdirlandi.

В Каршинском международном университете в рамках «Месяца Амира Темура» состоялся конкурс эссе, посвящённый наследию великого полководца Amir Temur.
👑 Конкурс прошёл на темы «Наследие Амира Темура и Темуридов» и «Эпоха Амира Темура и Темуридов — период расцвета науки и культуры в Центральной Азии». В нём студенты продемонстрировали свои знания и творческий потенциал.
По итогам конкурса студентам, занявшим призовые места, были вручены памятные подарки.
Для студентов KIU представителями частной школы «East Bridge» было проведено собеседование по приёму на работу. В ходе интервью студенты продемонстрировали свои знания, профессиональные навыки и культуру общения. По итогам отбора команда школы выбрала наиболее подходящих и достойных кандидатов.
Данная встреча стала важным шагом для студентов в получении практического опыта и построении их будущей профессиональной деятельности.
Среди студентов, обучающихся по направлению филология, преподавателями кафедры филологии — Джабборовым Шахризодом и Анваром Очильовым — был организован конкурс по английскому языку (English contest), направленный на проверку знаний и навыков студентов.
✔️ В ходе конкурса участники продемонстрировали свои способности в грамматике, разговорной речи (speaking), словарном запасе (vocabulary) и креативном мышлении. Самые активные и талантливые студенты были отобраны и достойно награждены.