Qarshi xalqaro universitetida “Amir Temur oyligi” doirasida buyuk sarkarda Amir Temur merosiga bag‘ishlangan insholar tanlovi bo‘lib o‘tdi.
👑 Tanlov “Amir Temur va Temuriylar merosi” hamda “Amir Temur va Temuriylar davri — Markaziy Osiyoda ilm-fan hamda madaniyatning yuksalish davri” mavzularida tashkil etildi. Unda talaba-yoshlar o‘z bilimlari va ijodiy salohiyatlarini namoyon etdilar.
Shuningdek, tanlov yakunida faxrli o‘rinlarni egallagan talabalarga esdalik sovg‘alari topshirildi.
KIU talabalari uchun «East Bridge» xususiy maktabi vakillari tomonidan ishga qabul qilish bo‘yicha suhbat jarayoni o‘tkazildi. Suhbat davomida talabalar o‘z bilimlari, kasbiy ko‘nikmalari va muloqot madaniyatini namoyon etdilar. Jarayon yakunida maktab jamoasi o‘zlariga mos va munosib nomzodlarni saralab oldi.
Ushbu uchrashuv talabalar uchun amaliy tajriba orttirish va kelajakdagi faoliyatlariga muhim qadam bo‘ldi.
Filologiya yo‘nalishida tahsil olayotgan talabalar o‘rtasida Filologiya kafedrasi professor o’qituvchilari Jabborov Shaxrizod va Anvar Ochilov tomonidan ingliz tilidan bilim va ko‘nikmalarni sinovdan o‘tkazishga qaratilgan English contest tashkil etildi.
✔️ Tanlov davomida ishtirokchilar grammatika, speaking, vocabulary hamda kreativ fikrlash bo‘yicha o‘z salohiyatlarini namoyon etdilar. Eng faol va bilimdon talabalar saralanib, munosib ravishda taqdirlandi.

At Karshi International University, an essay competition dedicated to the legacy of the great commander Amir Temur was held as part of the “Amir Temur Month.”
👑 The competition was organized under the themes “Amir Temur and the Timurid Legacy” and “The Era of Amir Temur and the Timurids — a Period of Scientific and Cultural Flourishing in Central Asia.” Students showcased their knowledge and creative potential.
At the end of the competition, students who achieved top places were awarded commemorative prizes.
An employment interview was conducted for KIU students by representatives of the “East Bridge” private school. During the interview, students demonstrated their knowledge, professional skills, and communication abilities. At the end of the process, the school team selected suitable and qualified candidates.
This meeting was an important step for students to gain practical experience and prepare for their future careers.
An English contest was organized among students of the Philology program by the department’s professors, Shaxrizod Jabborov and Anvar Ochilov, aimed at testing their English language knowledge and skills.
✔️ During the contest, participants demonstrated their abilities in grammar, speaking, vocabulary, and creative thinking. The most active and knowledgeable students were selected and duly awarded.